неділя, 20 березня 2016 р.


Українська література, 9 клас

Тема: Кохання та зрада, щастя чи крок до смерті. (Трагічна доля жінки-        покритки поеміТ.Г.Шевченка «Катерина»)

Мета: проаналізувати  поему Т. Шевченка, осмислити становище жінки в кріпацькій Україні, охарактеризувати образ героїні; сформувати в учнів поняття про кохання та зраду, показати їх вплив на життя людини на прикладі поеми  «Катерина»; розвивати аналітико-синтетичне мислення і мовленнєву культуру учнів; виховувати шанобливе ставлення до жінки, матері; почуття доброти, милосердя, совісті.

Очікувані  результати: учні знають зміст твору, вміють аналізувати його, характеризувати героїв, визначати проблематику твору,  висловлювати власні думки з приводу прочитаного.

Обладнання: портрет письменника, видання творів, ілюстрації до них; музичне супроводження ; пам’ятки з правилами.
                                                   
Епіграф:
Жіноча доля, хто її не знає,
Жіноча доля, хто її збагне…
А.Демиденко
Хід уроку
 І. Організаційний момент.
1. Вправа «Унісон».
Інструктаж: Учитель починає плескати двічі в долоні і двічі по стегнам, задаючи темп. Учні по черзі підхоплюють його. Створюється атмосфера унісону в музиці.
 2. Повторення правил, за якими працює клас.
                          ПРАВИЛА:
                     1. Доброзичливість.
           2. Не перебивай того, хто говорить.
                       3. Активність.
                  4. Конфіденційність.
             5. Чесність і правдивість.
                       6. Тут і зараз.
          7. Не оцінюй, не давай поради.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Оголошення теми і мети уроку
1.     Прослуховування аудіозапису « Не тополю висоую…» на слова Т. Шевченка.
Вчитель. Ви вже зрозуміли, що мова в нас піде сьогодні про жіночу долю, тому тема нашого уроку…(запис теми)
2. Робота з епіграфом.
3.Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ».
·                                З чим асоціюється у вас слово кохання? Чому? (обговорення)
·                                З чим асоціюється у вас слово зрада? Чому?(обговорення)
·                                Яке значення ви вкладаєте у слово щастя?
4. Учитель читає поезію «Щастя»
- У чому , на вашу думку, полягає  щастя матері?